Oxychlorine koncentrát 20l balenie

Kód: 01
Neohodnotené
€100 –52 %
WhatsApp Image 2020 04 01 at 20.09.21
€100 –52 % €48
Skladom

BALENIE: 20 litrov koncentrátu (riedenie s vodou v pomere až 1:10)

Cena za 1l: 2,40 EUR

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Riedenie s vodou v závislosti od požadovaného účinku:

-1:10 pre dezinfekciu ponáraním (1 diel koncentrátu : 10 dielov vody)

-1:6 pre oter

-1:1 pre rozprašovanie a zahmlievanie

 Aplikácia tohto produktu zamedzuje vzniku rezistencie patogénnych mikroorganizmov, čo trvale zvyšuje bezpečnosť v jednotlivých článkoch potravinového reťazca, od prvovýroby cez predaj až po konečnú spotrebu a tým prispieva k zdraviu ľudí, fauny a flóry, ako aj k celkovému ozdraveniu životného prostredia.

Dezinfekcia sa vykonáva ponorením, rozprašovaním, zahmlievaním a oterom. Prostriedok pôsobí okamžite od 5 sekúnd do 10 minút. Prostriedok nie je na vnútorné použitie!

 Výhody:

-roztok OXYCHLORINE ničí všetky baktérie, plesne, víry, riasy a ostatné patogény do niekoľkých sekúnd až minút,

- má vynikajúcu sporocidnú a biocídnu účinnosť pri porovnaní so súčasne používanými chemikáliami,

-  netoxický, nesenzibilizujúci a nedráždivý, pričom je absolútne biologicky odbúrateľný a ekologicky bezpečný.

 Zloženie:

Biocídny roztok s pH 7,5 +/- 1.5 ORP 780 +/- 100 mV. Účinná latka HCLO 0,09%, NaCL 0,22%, voda.

Ekologická bezpečnosť:

Aktivovaný roztok OXYCHLORINE pri svojej interakcii s biologickou mikroflórou nemá žiadne patologické, toxické alebo karcinogénne účinky. 

Na rozdiel od takýchto extrémne toxických substancií ako sú najmä chloramíny, formaldehyd, jód a ďalšie chemikálie, ale napr. aj fungicidy, je OXYCHLORINE netoxický, nedráždivý, nesenzibilný, biologicky neškodný a ekologicky bezpečný. 

OXYCHLORINE s vysokým dezinfekčným účinkom je predurčený, aby sa stal preferovaným prostriedkom pre mnohé postupy sterilizácie, dezinfekcie a čistenia. 

OXYCHLORINE je možné aplikovať rozprašovaním, ručným čistením, CIP dezinfekciou (dezinfekcia v uzavretých priestoroch, prípadne dezinfekcia ponorením alebo striekaním), resp. môže byť súčasťou komplexnejších systémov ako jedna zo zložiek širšieho čistiaceho procesu. 

OXYCHLORINE nie je toxický pre zvieratá ani ľudí, nevyžaduje špeciálne zaobchádzanie, je to veľmi účinný biocíd, tento produkt je možné bezpečne vypúšťať do odpadových potrubí, pôsobí skoro okamžite, môže byť použitý vo všetkých štádiách dezinfekcie a čistenia, v odporúčanej koncentrácii nevybieluje povrchy ani materiály, môže sa aplikovať vo forme tekutiny, ľadu alebo aerosolu, je hypoalergénny (nespôsobuje alergické reakcie), vedľajšie produkty nie sú toxické, sú šetrné k životnému prostrediu a nezanechávajú žiadne syntetické chemické reziduá. 

OXYCHLORINE nie je steroid, antibiotikum, bielidlo a ani toxín. Predstavuje moderný prostriedok, ktorý ničí praktický akúkoľvek infekciu, je absolútne netoxický, šetrný k životnému prostrediu a biokompatibilný, pretože napodobňuje prirodzený imunitný systém a jeho reakciu na infekciu. 

V priebehu niekoľkých sekúnd až minút ničí všetky baktérie, plesne, vírusy a spory. Tento roztok je biologicky odbúrateľný, a nie je ekologicky nebezpečný. Spĺňa normy Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), nemecké normy pre pitnú vodu (TVO) a požiadavky pre Slovenskú republiku na dezinfekčné prípravky pre účely dezinfekcie pitných, úžitkových a bazénových vôd.

Neexistujú žiadne osobitné požiadavky na likvidáciu tohto roztoku po jeho použití. Práve naopak, roztok OXYCHLORINE je účinný aj v odpadových vodách a v kanalizačných priestoroch. Taktiež nebolo klinickými skúškami preukázané, že by baktérie, vírusy, plesne a spory mali schopnosť vyvinúť odolnosť voči tomuto roztoku.

Dodatočné parametre

Kategória: Dezinfekcia
Hmotnosť: 22 kg